0

Zapnutí rubidia konvenční do správného nástroje

January 26, 2022

můžete najít standardy frekvencí rubidia po celé eBay a různé prodejce nadbytečných služeb. Jsou to vlastně docela zajímavá zařízení, schopná generovat 10 MHz sinusové vlny s dostatečnou přesností, aby byly užitečné atomové hodiny. I když se tyto standardy mohou ocitnout velmi užitečné v laboratoři, jsou pouze komponenty, a nikoli zařízení pro pracovní stání-of-box. [Gerry] rozhodl, že by to opravil, otočil jeho rubidium konvenční do řádného kusu lavic zařízení, to vše v jednom odpoledni.

První krok [Gerry] je nalezen správný kryt pro jeho nový kus vybavení. Většinu času, výběru výběru je v oboru kompromisu praxe. Tentokrát, ale [Gerry] našel perfektní kryt: starý kus distribučního zařízení. Na zadní straně této krabice existuje tunu bNC zástrček, ideální pro připojení k náhodnému laboratornímu vybavení a krmení signálu ze standardu rubidia.

Po procházení video obvodu a změna 75 ohmových výstupů na 50 ohmů, [Gerry] se připojil k elektrickému napájení eBay, ventilátor a malý okruh s 8-pin pic k dokončení nového nástroje. Rubidium konvenční se dostane divně horký, ale doufejme, že ho montáže na velkou hliníkovou box s trochou chlazení udrží veškerou přidanou elektroniku v provozním pořadí.

[Gerry] to všechno dělal v těsně do 5 hodin. Impozantní výkon, vzhledem k tomu, že pravděpodobně strávil, že hodně času úpravy videa, který je k dispozici níže.