0

Demodulace BPSK31 s operátory OPAMP a 555s

April 16, 2022

BPSK31 je velmi populární režim pro amatérské rádiové operátory; Je to efektivní a má úzkou šířku pásma a může být implementována s počítačovou zvukovou kartou nebo arduino. Stejně jako říká, že na cínu, je to fázový posun klíčování a řádná implementace využívá obvod detekce fáze nebo něco podobného. [Craig] Myslel, že by bylo zábavné vybudovat analogový demodulátor BPSK31 a hit na myšlenku, že to dělá s demodulací amplitudy. Ne, tohle není způsob, jak to děláte, ale funguje to.

Data jsou přenášena pomocí BPSK31 s fázovým posunem 180 stupňů, které jsou binární 0, a žádný fázový posun není binární 1. [Craig] ‘s obvod používá OP-AMP a pár diod, které mají provést plnou vlnovou nápravu signálu, který obecně dělá binární 1 logiku vysoké a binární 0 logiky.

Tento rektifikovaný signál se pak přivádí do komparátoru, takže výstup jdou vysoko, když je signál vyšší než 2V, a nízký, když je signál nižší než 1V. To je vše, co musíte udělat, abyste získali bity ze signálu, všichni [Craig] musela udělat poté, co bylo zjistit způsob, jak to ochutnat.

A 555 nastavený v režimu AStable Běží na 31,25 Hz dodává hodiny, synchronizované se signálem připojením výstupu komparátoru na 555 aktivačním vstupem. Časovač hodiny končí mírně pomalejší, ale díky znakové sadě varicode bude maximální počet binárních okruhů uvidí, je devět; Kdykoliv aktivace vidí nulu, aktivace časovače se resetuje, znovu synchronizaci hodin přijímače.

Ano, je to hack, a ne, to není, jak chcete přijímat PSK. To dělá však práci a můžete poděkovat [Craig].