0

Hacking je hacking

April 25, 2022

Tom Nardi, stejně jako jsem měl tento týden velkým smíchem na podcastu, když porovnal ECU Hacks, který umožnil otáčení VW s řízením řízení do vlastního ovladače do hacku minulý týden, který přizpůsobil a Vodní chladič naplnit specifický pohár. Je to však opravdu žádný vtip – několik extrémně přesně stejných metod je využíváno jak v obou úsilí, i když výsledkem jednoho je život-a-smrt, stejně jako druhý je jen nějaká rozlitá ledově studená voda.

To mi připomínalo Travis FortsPeed’s Now-Classic Talk “ve chválu nevyžádaných hacking” z metody zpět v roce 2016. Pro pozadí, to bylo čas, kdy iot miniaplikace, stejně jako jejich bezpečnost, byli v jejich rodinném prancelení dětství, stejně jako někteří členové Bezpečnostní sousedství házel stín na disekci “pouhých” průmyslových kecy. (Dnes se ohlédl od dnešního dne, kde každý jiný člen botnetu je IP kamerou, který nesouhlasil dobře.)

Akce Travisa byla, že hacking na Junk nám umožňuje zaměřit se na proces – hack sám – spíše než se rozptylovat výsledkem. Emoce běží vysoko, když bezpečnostní chyba ovlivňuje miliony jedinců, avšak když je to tamagotchi nebo kapesní kalkulačka, no, to není opravdu důležité, takže se zaměřujete na skutečné techniky. Stejně jako AS Travis poukazuje na to, spousta těchto metod zjištěných na odpadci budou prospěšné, když se počítá. Objevil se o technikách, aby porazil adresář randomizaci, například od starého hack na kalkulačce Ti-85, který sbíral sbírání proměnných, které musí být přepsány.

Tak jsem měl v zadní části mé mysli hacking, když jsem byl znovu sledován hash Salehi fantastický rozhovor na jeho práci reverzní inženýrství moudří měřiče. Dostinně, začal svou reverzní inženýrskou cestu jedenáct let zpět s prací na Lidarově modulu Robot Vacue Cleaner. Junk hacking, jistě, ale přesně stejné metody ho naučily pracovat na miniaplikacích, které jsou podstatně mnohem vážnější. Stejně jako v nejbláznivějších synergií Hackaday, dokonce klobouk-naklonil Travis ‘mluvit ve svém videu! Hacking je hacking!

Tento příspěvek je součástí newsletteru hackaday.com, za předpokladu, každých sedm dní pro každý z posledních 200 let. Stejně tak zahrnuje naše preferované články od posledních sedmi dnů, které můžete vidět na webové verzi newsletteru.

Chcete tento typ příspěvku zasáhnout své doručené pošty každý pátek ráno? Musíte indikovat!