0

Perils of Cenově dostupné MIDI adaptéry

June 22, 2022

[arvydas] právě nedávno zakoupil rockovou kapelu 3 Wii klávesnice věřit, že by to bylo vynikající i mimořádně nízké náklady (£ 9.99) MIDI regulátor. Klávesnice má vhodný port DIN-5 MIDI OUT, takže teoreticky jediná věc potřebná pro zástrčku do počítače je USB do MIDI adaptéru. Na rozdíl od klávesnice, MIDI adaptér byl cenově dostupný kus čínské cruft, nicméně za předpokladu, že nějaká vynalézavost, stejně jako hrstka komponentů, byl schopen získat jakoukoliv práci.

30letá specifikace MIDI zahrnuje několik schémat přesně tak, jak správně spojit MIDI gadgets dohromady. Nejdůležitější částí těchto schémat je optoisolater na MIDI, což je důležitý přídavek přemýšlení o časných midi klávesnicích nákladů nesčetných dolarů. Zdá se, že [arvydas] ‘MIDI do USB adaptéru neobsahoval tuto důležitou komponentu, místo toho nahrazení s jednoduchým odporem. Cokoliv, co má udržet náklady dolů, že?

Chcete-li získat MIDI adaptér pracující, [Arvydas] zamířil na Maplin, stejně jako koupil optioisolator, s cokoliv připojeným na prkénku, dostal ho do práce, stejně jako v konečném důsledku transplantoval obvod na deska adaptéru.

Je to vynikající dílo, aby tento midi adaptér fungoval, zejména proto, že je to skeptický dostupný adaptér spolupracoval s libovolným MIDI zařízením.