0

Přidání optického senzoru myši na autonomní vozidlo

June 24, 2022

[TIM] je dostat jeho drone připraven pro konkurenci autonomní autonomní vozidla Sparkfun 8. června. Má docela dobrý start, ale měl nějaké problémy přesně měřit vzdálenost cesty. Technika, který si vybral pro úkol, bylo lepit magnety na nápravy vozidla a monitorovat je s senzorem hallového účinku. Tyto senzory jsou finicky a několik problémů při testování ho vyvolalo, aby se podíval na redundantní systém. Právě teď experimentuje s přidáním optického senzoru myši do autonomního vozidla.

Nedávno jsme viděli stejný koncept používaný, ale to bylo určeno pro sledování pohybu plnohodnotného automobilu. Pokud to může pracovat v této aplikaci, mělo by to být perfektní, protože vozidlo je mnohem blíže k zemi a bude použito v ideálních podmínkách (plochý chodník s čistým počasím). [Tim] popraskané otevřené staré HP myši, kterou ležel. Uvnitř našel senzor AVAGO ADNS-5020. Po popadnutí datasheetu zjistil, že je to prostě zařízení I2C. Nad výše můžete vidět Arduino Leonardo, který používal pro první testy.

[Tim] kódované funkce pro monitorování čipu, včetně některých zajímavých, jako je měření, jak se povrch pod senzorem zaostřuje. To vyvolává otázku, je tam omezení, jak rychle může vozidlo cestovat před tím, než se senzor nedokáže přesně hlásit?