0

Různé rozdíly a úskalí jednoduchého spínače

June 25, 2022

i Dig auta, stejně jako já dělám vozidlo věci. Začal jsem relativně pozdě v životě, stejně jako já jen začínám se dostat do celé věci. Nyní, pokud jde o automobily jdi, můžete docela hodně dělat cokoliv, co nastavíte svou mysl – swapy motoru, konverze hnacího stroje, pojmenujete to – bylo to děláno. Takové úkoly však potřebují vysokou úroveň výroby výrobků, automobilových znalostí, stejně jako běžně zcela skladovaný výrobce obchodu. Ti z nás nové na scénu mají tendenci začít trochu menší.

Kde to začíná? No, existuje významná oblast modů, které lze udělat, které jsou normálně označovány jako “šroubení”. Tato centra kolem konceptu, že nastavený proces úpravy je jako základní jako dodržování základního sady směrů, aby se uvolnil starý hardware, stejně jako šroub v modernizovaných částech. Ti, kteří mají šlapat tuto půdu, než mě budou chucovat v tomto bodě – takže zřídka je šroub-na někdy jen šroub. Takto, cesta diferenciálního upgradu Mazda to bude nést.

Dotyčné vozidlo, v současné době chápáno jako “Junkbox MX-5” nahoru, dokud nezačne běžet dostatečná k tomu, aby učinil originální jméno. Nějak se zde vypadá průchodný, nicméně osobně vás slíbí, vypadá to hrozně. Zápočet: Lewin Day
Všechno to začalo, když jsem dostal auto, zpátky v prosinci 2016. Právě jsem začal skládat pro Hackaday, stejně jako moje pokorná Daihatsu měla, neznáma ke mně, dýchal poslední. Nedávno jsem se dostal k realizaci, že jsem nedostal žádný typ mladšího, stejně jako navzdory tomu, že jsem byl spotřebován autem, nikdy bych neměl sportovní vozidlo nebo jeden v hněvu. Byl čas na změnu.

Poté, co si uvědomil, že všechny mé velké milované JDM metal byl mimo rozpočtový plán, byl jsem pohodlný výdaj, usadil jsem se na automobilovém trhu – měl bych Mazda MX-5, chápal Američanům jako Miata. Je to japonská rukojeť starý britský sportscar – konvertibilní roadster s motorem vpředu, řídit zadní kola. Požadoval jsem se nejméně drahý, který jsem mohl najít, stejně jako dobře – bez rizika říct, mám to.

Když jsem se válil tolik, jak si koupil věc, vypadalo to dobře – některé Soddy Paintwork, Jistě, ale to jel skvěle! Byl to rok 1990 s menším motorem 1,6 litrů, stejně jako žádné výkonové části mluvit, ale stejně jsem žádal práci. Jsem šťastně rozdělil s $ 3000 stejně jako vše bylo v pořádku, asi patnáct minut. Vidíte, na metodě domů, hrozný, hrozný hluk začal vycházet z drivetrain automobilu. Moje srdce se potopilo při spíše vysoké míře uzlů.

Po kulhání domu se modlí, že věc nebylo asi úplně explodovat, sprintoval jsem na web pro pomoc.

“Podivný hluk zpomalení”
“Scraping MX-5 zpomalení”
“Miata Drivetrain Míchání hluku”

K mému úlevě, nespočet lidí měl přesně stejný problém, který jsem udělal – lichý míchání nebo škrábání hluku na zpomalení v zařízení. K mé podráždění nebylo odstranit, jaký problém byl – byl to rozdíl, převodovka – výfukový teplý štít? Nakonec jsem si vzal výlet na regionální profesionál MX-5, který navrhl, že byla pravděpodobně převodovka nebo diferenciál, avšak navzdory hluku, že by s největší pravděpodobností bylo v pořádku pro jednoho více než 50 000 km nebo tak až do té doby, než jsem to mohl opravit.

Nyní poněkud mnohem pohodlnější, rozhodl jsem se dát hluk, zatímco jsem se dostal s opravdovým životem. V označení čas mě vozidlo odměnilo mnohem více problémů, jako přehřátí – nakonec opraveno výměnou radiátorů si můžete vychutnat ve videu níže.

Byl jsem velmi moc dostat své peníze z tohoto auta, ale nebyl jsem strach. Dostal bych si toto vozidlo, které očekávalo, že by na něm v podstatě upgradoval, takže jsem nebyl tak dobře vystřižen o opotřebované části. Po hodně výzkumu jsem rozhodl, že jsem si přál upgrade na omezený diferenciální diferenciál (LSD), který umožňuje mnohem lepší rozložení točivého momentu mezi zadními koly pro mnohem lepší přilnavost, stejně jako manipulaci. Navíc pomáhá, že děláte šílené smyčky. Usadil jsem se na 4,1 poměru systému od mnohem posledního 1,8 litru automobilů, které získal od vraku specifikovat.

Torzen LSD od 1,8 litru MX-5, spolu s tavícím hřídelem a polopálkami s připojeným nábojem. Samozřejmě eliminuje polopálky z nábojů je šíleně obtížné, takže jsem vděčný, že je vrak nechal připojen. Zápočet: Lewin Day
Teď jsem zpočátku nebyla tak dobře nervózní o swapu. 1,8 litrový LSD sám o sobě není přímým přepínačem do auta o 1,6 litru. Nicméně, pokud pochází s koncovým hřídelem, stejně jako poločasícts z 1,8 litru vozidla, vše musí jen šroubovat. Zní to snadné, že?

To je místo, kde začíná obtížnost. Dělal jsem jen větší mechanické úkoly, jako je to několik měsíců, nicméně jsem byl pozitivní po přečtení několika tutoriálů, které mohu celkově úkol za pouhých několika hodin. Nicméně tutoriály, které jsem zkontroloval, předpokládali konkrétní úroveň zkušeností, kterou jsem rychle objevilI didn’t have.

First issue – tools! I’d occurred across a excellent trolley jack as well as sourced some jackstands so I might get under the car. After getting everything set up, I slid under the vehicle as well as prepared to begin unbolting the differential mounts. Armed with a 3/8 inch ratchet I got in a inexpensive $50 toolkit, I was swiftly disappointed. Drivetrain as well as suspension elements are normally held on with extremely big fasteners, done as much as a extremely high torque. We rounded off the 3/8 socket extension in the very first five minutes, as well as called it a day while we waited for the hardware store to open.

This socket set was integral to getting the task done. A great set of tools will make your wrenching activities much a lot more pleasurable. Zápočet: Lewin Day
The next day, I was back, armed with a hard new socket set. To state this transformed my experience is a overall understatement. Suddenly, with a 300 mm extension as well as the 1/2 inch drive breaker bar, the nuts holding on the differential were no match for my raw strength. Instantly what felt like an impossible task seemed once again to be a quick, one-day job. up until the next pitfall.

Things on cars and trucks get stuck a lot. put a huge bolt with a few parts, wang it as much as 150 foot-pounds, as well as blast it with dirt as well as water for 27 years. eliminate the bolt, as well as you may discover it’s all still stuck together. As you’re trying to complimentary things up, the preliminary instinct may be to reach for a hammer. however it’s not so simple –  sometimes it’s not evident if you’re really hitting the ideal thing. other times, you’re on the ball, smack the part complimentary – only to realise you’ve just put your screwdriver with a brake line. It commonly takes finesse, a cup of tea, as well as a quick concern to the appropriate forum or Facebook group to determine where one must location one’s hammer, as well as exactly how difficult one must swing it. On this job, there was confusion about a bushing that was holding the old differential on to the power plant frame – thankfully, the fine people of the Mazda MX-5 of Australia group verified I might bash away with impunity, as well as I did tak.

A stubborn bushing. Hammer away, they said, as well as hammer I did. Zápočet: Lewin Day
Next problem was bolts. in spite of ordering “everything” I needed to in shape the diff to a 1.6 litre car, the wrecker had only supplied two nuts to opt for the four bolts that connect the tailshaft to the differential. I suspect they may have been lost in transit, as whatever was shipped loose. I wasn’t able to comply with my preliminary plan of reusing the old nuts either – they were a smaller size. In the end, a last minute dash to the parts store netted me some somewhat larger nuts that fit. It may noise odd to state that bolts are a problem, however you may be surprised. Automotive manufacturers generally utilize a higher grade of bolts than is normally offered at the regional hardware store, as well as in a much broader range of thread pitches. Replacements are easily accessible at a specialty fastener distributor, however these all close at 5:00 PM as well as don’t open on weekends – chilly comfort to the shadetree mechanic with a full-time job. I was thankfully saved by the auto parts store which did have the correct pitch nuts I needed on a Saturday, albeit at $7 for a pack of three. It was a much better choice than driving out to the wrecking lawn to yank a single bolt off the nearest Mazda, though. keeping that solved, I felt positive I might surface the car that night.

The halfshaft, impudently refusing to seat completely in the differential. The eco-friendly section must be completely flush up against the differential housing & seal. Zápočet: Lewin Day
I moved on to the next task – fitting the new halfshafts to the new differential. To my surprise, they didn’t just slide in. A quick browse discovered that they needed a heavy pounding with a stout hammer, so, after much wrestling with the shafts, which still had the hubs attached, I got the left one in. Buoyed by my new success, I was excited, as well as started promptly on the right, however to no avail. repeated blows did nothing to force it in to its full depth. I when once again begged the forums for insight, who all reported that it was difficult, however a lot more hammering must do the job. At this point though, tiredness was setting in as well as I made a decision to surface up with a fresh mind as well as body in a few days.

Now armed with whatever I needed, on the Monday, the work went quickly. A quick strike from the hammer seated the previously immovable half shaft. I didn’t stop to ask why. The differential was bolted up as well as full of fluid, the powerplant frame aligned, as well as the transmission topped up with oil. I was ecstatic – the vehicle was close! All we had to do was refit the rear brakes as well as take it for a spin. IdeálSide šla společně v snap – byl jsem dobře obeznámen s brzdami v tomto bodě, když jsem udělal upgrade na pozdější designové brzdy, když jsem zjistil, že zadní třmeny mé auto byly oba nefunkční.

Tímto způsobem bylo tmavé, jak jsme pracovali na posledním kole. Z nějakého důvodu se brzdy prostě nechodí spolu, stejně jako jsme se pohrdali kolem, jak jsme se snažili podniknout zkratky, nechtějí demontovat třmenu jakýkoliv typ mnohem více, než je potřeba k tomu, aby se dostali zpět dohromady. Nakonec jsme to znali problém.

Ano, že BrakePad je vážně ohnutá. Můžu jen předpokládat, že to bylo kvůli nepřesnému zabezpečení během upgradu, nicméně. Nechtějí se zastavit, objevili jsme náhradní podložku s díly, které zůstaly od upgradu brzdy, stejně jako na půli cesty s uvedením cokoliv dohromady nahoru, dokud jsme nevěděli, že náhradní podložka je špatný typ, stejně jako to bylo všude. Moje tříhodinová diferenciální upgrade nyní krvácí do čtvrtého dne.

Velká brzdová destička (top) versus ohnutý (dole). Všimněte si extrémně nepravidelného opotřebení. Zápočet: Lewin Day
Ohýbaný polštář proti pravidlu. Zbarvení pro jasnost. Stále nejsem 100% jistý, jak to nastane na jediném pístovém třmenu. Zápočet: Lewin Day
Do této doby to byla středa, stejně jako vyzbrojená novou sadou zadních podložek, jednou jsem opět rozebrán oba sestavy zadní brzdy, stejně jako vybavené cokoliv. Laštilně změnil ruční brzdu jako v řadě hodin snahy, nikdy jsem nebyl schopen dostat to ideální navzdory příslušným pokynům. Nebyl jsem šokován nebo se obtěžoval, když se ruční brzda nepodařilo pracovat. S kolečky se nyní vrátí, vozidlo bylo pečlivě sníženo z jeho stojanů, připraven k řídit.

Stát jsem byl nervózní byl podcenění. Zatímco to může být “šroubová” práce, prvky DriveTrain jsou mnohem více než schopné dělat velké škody v případě, že se něco pokazí. Reverzní z příjezdové cesty proběhly dobře, stejně jako tam nebylo žádné instantní katastrofické, když jsem řídil vozidlo do prodloužené příjezdové cesty přítele pro testování. S motorem vytočila až 5 000 otáček za minutu, jsem upustil držení, stejně jako k mému potěšení, vozidlo otočilo jak zadní kola, jak se očekávalo – bez vrácení otáčení kovových komponentů kolem místa. Drive Home dále ověřil můj úspěch, se strašlivým škrábáním se zdá být teď nepřítomný z mého hnacího hnacího domu.

Jsem docela dost zatracen s touto prací, stejně jako se nemůžu dočkat, až otestovat vozidlo navíc v nadcházejícím Skidpan den na nejbližší závodní dráhu. Je tu ještě dlouhá metoda, stejně jako jsem si jistý, že to nebude poslední část MX-5 neočekávaně, stejně jako nečekaně přestat pracovat na mě. Na konci dne jsem se zabýval zkušenostmi s “jednoduchým 3hodinovým šroubem”, i když mi trvalo čtyři dny – stejně jako jsem pro něj všichni mnohem více zkušeností.