0

Syntásizující grafen ve vaší laboratoři suterénu

July 10, 2022

Jsme ohromeni, že jsme předtím nedostali žádné projekty [Robert Murray-Smithových]. Při pohledu přes jeho sbírku Uploads Youtube dokazuje, že je velmi aktivní amatérský chemik (předpokládáme, že je to koníček, protože vykonává experiment v mayonenské jaru). Video, které dnes představujeme, je asi deset minut své techniky pro syntézu grafenu. Video lze zobrazit po přestávce. Buďte varováni, že zvuk nebude synchronizovat s videem, protože přehnal prezentaci, aby upevnil špatnou kvalitu zvuku z originálu.

Grafen je něco, co se týká elektronického výzkumu. Můžete si pamatovat čtení o používání hořáků DVD, aby se grafenový film, který bude jít do myšlení jako super-kondenzátory nahradit baterie. [Robert] začíná jeho proces s nádobou 98% kyseliny sírové a 75% kyseliny fosforečné. Vylévá do práškového grafitu (zde jsou nezbytné chemické proporce) a dává mu spirálu. Dále je přidáván několik nebo deset minut. Odtud to jde na míchačku po dobu tří dnů neustálého míchání. Během této doby bude služba jít ze zeleně na hnědou, což indikuje přítomnost grafenu oxidu.

Odtud chodí, ale je jasné, že nenašel železniční oblek na svůj koncový cíl izolování grafenu pro použití při konstrukci věcí, jako jsou ty super-capciitory, které jsme diskutovali dříve. Pokud máte domácí laboratoř a nějaký zájem, můžete přispět k jeho úsilí.

[Díky Bruno]