0

Dávat NEXUS 4 Sériový port

July 20, 2022

s sériovým portem na libovolném boxu Linux je vždy užitečný, ale s malými počítači používáme v našich kapsách nyní, to není vždy možnost. Některé z pokročilejších telefonů tam vytratí UART na svém USB Otg portu, ale návrháři Nexusu 4 se rozhodli dělat věci jinak. Rozhodli se dát sériový port Nexus 4 na vstupu mikrofonu a sluchátka a [Ryan] a [Josh] přišli, jak přistupovat k tomuto portu.

Nexus 4 v podstatě má malý kousek obvodů připojených k vstupu mikrofonu. Pokud Nexus detekuje více než 2,8 voltů na mikrofonu, přepne se na hardware UART, což vše od Arduino do starého Dumb terminálu pro přístup k portu.

Kluci používali USB na sériovou ftdi desku, která se připojila k konektoru 3,5 mm s několika odporem, aby umožnil hardware UART na jejich telefonu. S malým pouzdrem měli rozumně levný způsob, jak umožnit hardwarový sériový port na mobilním zařízení s GPS, mobilními, fotoaparátem a celou spoustou dalších senzorů, že nějaký přenosný projekt by rád.

Edit: Anonymní malý pták nám to řekl: “Měli byste přidat poznámku do sériového kabelu Nexus 4, že TX a RX musí být 1,8V. Pokud používáte 3,3V USB kabely, budete pravděpodobně něco smaže. FTDI dělá 1,8V IO kabely, které fungují – stačí provést spouštěcí napětí pro řadu MIC. ” Vezměte to za to, co budete.