0

Uvedení Mac Plus na internetu

August 16, 2022

[Jeff] má počítač Mac Plus, 8 MHz počítač s 4 MB RAM a 512 × 342 1-bitovou obrazovkou. Byl to jeho první “skutečný” počítač, a stejně jako ty lidi, kteří si vzali model fords ven pro nedělní jízdu, [Jeff] se rozhodl dát tuto starou krabici na internetu.

Plus má několik možností, jak se dostat na internet. Nejlepší, ale spousta drahých, je SCSI k ethernetovému počítači. Pro poněkud pomalejší spojení může být PowerPC Mac použit jako Ethernet na LocalTalk (Macintosh Serial Port Síňový protokol) most. Chybí buď z těch kusů hardwaru, [Jeff] rozhodl o použití malinové pI. PI dělá těžké zvedání a hrst sériových adaptérů a měničů napětí otočí PI do něčeho, co může mluvit s sériovým portem Plus.

I s hromadou MacTCP a prohlížečem MacWeb je stále některé věci, které tento starý počítač nemohl udělat. Https nebyl vyvinut až do roku 1994, cookies jsou jen bolest a CSS je ideální. To označuje moderní webové stránky (kromě samozřejmě, hackaday retro vydání) prostě nebude správně učinit. Chcete-li tento problém vyřešit, [Jeff] je přítel [Tyler] přišel s pythonovým skriptem pomocí požadavků, krásná polévka a baňky, aby se odstranily všechny pásy 2,0 cruft, spravovat cookies, a zbavit se SSL.

Konečným výsledkem je Mac Plus se 4 megabajty RAM na internetu, schopný vytáhnout Wikipedia a Hacker News. Není rychlý jakýmkoliv indikátem – ve videu níže, trvá asi pět minut, než vytáhnete titulní stránku hackerových zpráv – ale je to 27letý počítač na internetu.