0

Stáhněte si finále Firefox 5 nyní přímo z Mozilla’s FTP Server

January 25, 2023

jen měsíce poté, co konečná verze Firefox 4 dosáhla finální fáze, Firefox 5 je nyní mimo. Tato verze je první v novém cyklu Mozilla s menšími, mnohem pravidelnějšími upgrady, namísto významných každých let.

Nenechte se zmást hlavním upgradem verze: Firefox 5 vypadá podobně jako jeho předchůdce. Jedinou viditelnou modifikací je přidání funkcí „Nesledovat“, které, pokud jsou zapnuty, informuje weby, aby neshromažďovaly žádný typ informací od uživatele. Tuto funkci můžete povolit tím, že přejdete do nabídky Firefox> Volby> Karta na ochranu osobních údajů> Vyberte „Řekněte si webové stránky, které nechci sledovat“. Tato funkce je dosud prakticky zbytečná, protože ne, že to četné stránky uznávají (ani nejsou povinni ze zákona).

Rovněž existují i ​​další vylepšení v oblasti bezpečnosti a zabezpečení a také v oblasti vykreslování. Například vylepšená podpora HTML 5. To znamená, že prohlížeč stále skóre 97/100 při testu Acid3, na rozdíl od ideálu Chrome 100/100:

I když se zdá, že žádná ze vylepšení neovlivňuje mnoho jednotlivců tolik, bude velká úprava: četné doplňky, které se zabývaly Firefox 4, nebude na nové verzi fungovat. Pokud jste vášnivý jedinec Firefoxu s mnoha nainstalovanými doplňky, měli byste se prozatím držet s Firefox 4 (nebo prostě neočekávejte, že všechny vaše doplňky budou fungovat).

Dříve se na začátku cyklu pokroku Firefox 5 objevily některé možné funkce, jako je schopnost připnout weby na hlavní panel Windows 7 (podobně jako Web Explorer 9), jakož i vestavěný návštěvník PDF (který byl nabízen v Chrome na chvíli). Žádná z těchto funkcí se týkala uskutečnění, stejně jako místo toho Firefox 5 skončilo poněkud irelevantním uvolňováním.

Necelý před 3 lety byl Firefox zlatým společnou procházení, s rychlými krmivami a funkcemi objevenými nikde jinde v procházení. Brzy poté však Google Chrome ukradl pořad tím, že nabídl zážitek z procházení chraplavějšího (díky jeho motoru WebKit, na rozdíl od gekonu Firefoxu) a také rychlejší a mnohem pravidelnější aktualizace. Navzdory předčasnému propuštění společnosti Mozilly o úspěchu společnosti Google se Firefox brzy začal měnit: bylo vyvinuto nové individuální rozhraní a motor se výrazně zlepšil. Obě tyto změny, stejně jako mnoho dalších, učinily svou metodu do Firefox 4, která vyšla na začátku tohoto roku. Mozilla také přijala rychlejší plán vydání, s menšími i mnohem pravidelnějšími aktualizacemi, podle Chrome, v nákupu, aby reagoval na své konkurenty rychleji.

Pokud jste vášnivým uživatelem Firefoxu, Firefox 5 je určitě dobré vylepšení. Pokud však již používáte ještě jeden prohlížeč, nevidím žádný důvod k přepnutí zpět.

Stáhněte si Firefox 5 nyní:

Mac Version: Zde.

Verze Windows: Zde.

Linuxová verze: Zde.

Můžete nás dodržovat na Twitteru nebo se připojit k naší Facebookové fanpage, abyste se informovali o všech posledních od společnosti Microsoft, Google i Apple.