0

PDP 11 jakýmkoliv typem jiného jména: Heathkit H11 odtrhávání, jakož i opravy

February 28, 2022

[Lee Adamson] [Lee Adamson] není úplný cizinec pro tradiční počítače. Právě nedávno vybral Heathkit H11a, který, jak si pamatujete, je opravdu PDP-11 od DEC. No, technicky, je to LSI-11. Stejně jako vhodný LSI-11, počítač využívá DEC QBUS. Na rozdíl od velkého vypořádání počítačů svého dne, H11 neměl spoustu přepínačů, stejně jako světla, nicméně to mělo vynikající softwarovou aplikační knihovnu pro svůj den.

[Lee] nás vezme s prohlídkou všech různých karet uvnitř věci. Je vynikající, když se domníváte o dnešní notebooky základní desky, které balíček metodu více do mnohem menšího prostoru. Stejně tak musel opravit napájení.

Hledáme dopředu, abychom v tomto počítači viděli další videa. Chybí nám dny, kdy se váš počítač rozpadl do několika desek zapojených do backplane. I když je počítačem Heathkit, deska CPU pocházela z DEC Sestaved. Heathkit však měl své vlastní desky, které jste se rozvíjeli spolu s věcmi, jako je napájecí zdroje.

Napájení potřebovalo nějakou péči, jak můžete očekávat. Dioda nebyla správně připojena, ale nebyla odstraněna, kdyby byla poškozena v tranzitu nebo pokud nikdy nebyla správně instalována. Nahrazení ji napájecího napájecího napájení stejně jako nyní je připraven zjistit, zda se věc začne.

Existuje spousta metod emulovat PDP-11 na věcech jako Arduinos. Pokud chcete zjistit, jaký montážní jazyk se objevil na tomto počítači, je tu tutoriál.