0

Univerzální USB na kvadraturní kodér

March 29, 2022

Existují počítačové myši dlouho před Mac, stejně jako mnoho starých 8bitových počítačů mělo nějakou softwarovou aplikaci, která by mohla využít myš. Tyto myši měly koule, stejně jako kvadraturní kodéry. Zatímco konvertory pro otočení těchto starých myší do miniaplikací USB existují, že jiná metoda není tak běžná. [Simon] založila odpověď na tuto otázku v typu Smallymouse2. To změní USB myš do něčeho, co lze využít s BBC Micro, Acorn Master, Acorn Archimedes, Amiga, Atari St a více.

Styl Smallymouse2 využívá mikrokontrolér AT90USB, který podporuje Gadget USB, stejně jako režim HOLD, stejně jako pro několik GPIOS. Tento mikrokontrolér účinně převádí USB myš do Micro Micro Individuální port AMX Mouse, generický kvadraturní myš, stejně jako 10-pinový růstový záhlaví. Firmware využívá zásobníku LUFA USB, typickou možnost pro tyto podivné USB pro projekty RetroComputer.

Úloha je zcela open source, stejně jako všechna data k replikaci této úlohy z úlohy KICAD na firmware jsou nabízeny na [Simon] GitHub. Máte-li jeden z těchto tradičních retrokočítačů, kteří sedí ve vašem podkroví, může to být skvělý čas, kdy budete mít ještě myš. Pokud tomu tak není, je to ideální práce s cílem ponořit se do tradičního Guisu jesterie.