0

Jak zálohovat textové zprávy na Android

February 6, 2023

Při textu někoho pomocí aplikace IM v telefonu jsou zprávy obvykle uloženy v cloudu. I když byste měli aplikaci odinstalovat nebo ji nainstalovat na jiné zařízení, měli byste stále mít všechny své zprávy. To neplatí pro některé služby zasílání zpráv, jako je WhatsApp, a také to neplatí pro zprávy SMS uložené na vašem zařízení. Závisíme na našich telefonech, abychom zabránili textům před přáteli, rodinou, prací atd. Pokud nějak poškodíte telefon, ztratíte jej, ztratíte data uložená na něm, nemusíte nutně ztratit své zprávy SMS. Dodán vám pravidelně zálohovací textové zprávy nebo SMS, můžete je snadno obnovit.

Jsem někdo, kdo pravidelně zašroubuje můj telefon kvůli mod nebo ROM, zejména když se jedná o nové zařízení. Lidé jako já musí zálohovat naše SMS zprávy mnohem častěji než ne. I když získáte nové zařízení, můžete jednoduše zálohovat své zprávy SMS v cloudu a poté je obnovit na novém zařízení. To vše lze vyrobit pomocí aplikace, kterou jsem mnohokrát vyzkoušel a zkontroloval. Říká se tomu SMS Backup & Restore a je k dispozici pro bezplatné v obchodě Google Play.

Díky SMS Backup & Restore můžete zálohovat nejen své zprávy SMS, ale také protokoly hovorů. Může přímo zveřejnit vaše zálohy na účet Google, OneDrive nebo Dropbox. Aplikace vám také dává možnost uložit záložní soubor, což je soubor XML, lokálně. Poté jej můžete zveřejnit na svých účtech online úložiště, aniž byste museli umožnit přístup aplikace k cloudovému úložišti.

Nenechte si ujít: Jak zobrazit smazané zprávy WhatsApp

Nainstalujte SMS Backup & Restore

[GooglePlay url = “”]
Funkce

Záložní zprávy SMS (text), MMS a protokoly hovorů ve formátu XML.

Zálohování místního zařízení s možnostmi automaticky publikovat na Disk Google, Dropbox, OneDrive nebo e -maily

Vyberte opakující se naplánovaný čas na automatické zálohování.

Možnost vybrat, které konverzace pro zálohování nebo obnovení.

Zobrazit a vyvrtat do místních a cloudových záloh

Prohledejte své zálohy

Obnovte/přeneste zálohu do jiného telefonu. Formát zálohování je nezávislý na verzi Android, takže zprávy a protokoly lze snadno přenést z jednoho telefonu do druhého, bez ohledu na verzi.

Rychlý přenos mezi 2 telefony přes WiFi Direct

Schopnost obnovit všechny textové zprávy nebo pouze vybrané konverzace.

Uvolněte místo v telefonu. Odstraňte všechny zprávy SMS nebo protokoly volání do telefonu.

Pošlete e -mail záložní soubor.

Zálohování XML lze převést na jiné formáty a lze jej také zkontrolovat na počítači.

Musí si přečíst: Automaticky odpovězte na hovory a zprávy s textem

Jak zálohovat SMS zprávy na Androidu

Po instalaci spusťte SMS Backup & Restore. Na začátku vás požádá, abyste povolili spoustu oprávnění. Všechna tato oprávnění jsou naprosto nezbytná. Vysvětlení za každou autorizací na stránce Play Store App najdete.

Jakmile povolíte všechna oprávnění, jednoduše klepněte na nastavení tlačítka zálohy na hlavní obrazovce. Na další stránce vyberte data, která chcete zálohovat, a poté klepněte na další.

Nyní si můžete vybrat, kde byste chtěli zálohu uložit. Získáte možnost přímo uložit zálohu na jednom z vašich účtů Cloud Storage nebo na telefonu. Uložení do telefonu však do značné míry bije účel zálohy. Pokud tedy neplánujete ponechat soubor XML někde jinde později nebo jej ručně zveřejnit do cloudu, nevyberte si místní úložiště.

Pokud si vyberete službu cloudového úložiště, budete se muset přihlásit a povolit oprávnění k přístupu k aplikaci, aby mohla zveřejnit vašemu úložišti vaším jménem.

Klepněte na další, až budete připraveni, a vyberte, zda chcete, aby aplikace pravidelně vytvářela zálohy a klepnutím na zálohu nyní zálohují SMS.

Jak obnovit zálohované zprávy SMS

Jednou z výhod uložení zálohy v cloudu je, že k němu máte přístup z jakéhokoli zařízení. Pokud tedy máte nové zařízení, na které chcete stáhnout zálohu SMS, jednoduše nainstalujte aplikaci SMS Backup & Restore znovu a udělit ji potřebná oprávnění. Pokud chcete obnovit své zprávy SMS na stejném zařízení, spusťte aplikaci. Z boční zásuvky nabídky přejděte na obnovení.

Vyberte místo zálohy, kde jste dříve uložili zálohu. Po výběru aplikace automaticky detekuje záložní soubor a zeptá se vás, jaká data chcete obnovit. Vyberte vše, co chcete obnovit, a klepněte na obnovení. To je vše. V záblesku se v jejich příslušných aplikacích zobrazí všechny vaše zprávy SMS a protokoly hovorů.

Související článek: Zálohovací aplikace, kontakty, protokoly, zprávy a nastavení bez zakořenění telefonu Android