0

Audiokniha hráč využil pouze štítky NFC pro správu

June 27, 2022

[Martynas Mickevičius] má babičku, která je zrakově postižena. Snaží se poslouchat audioknihy, stejně jako dosahuje DVD přehrávače pro nějaký čas. Problémem je, že neexistuje žádná metoda, aby ji uložila mezi poslechovou relací. Vydal se, aby pomohl budováním oddaného audioknihy návštěvníka, který nemá žádný typ tlačítek.

Práce byla ovlivněna jedním tlačítkem návštěvníka, který jsme se vrátili v listopadu. Stejně jako tento projekt, [Martynas] vybrán tak, aby využíval levné, ale výkonné malinové pi. Primární rozdíl je k dispozici ve zvládající metodě. Využívá čtečky NFC štítku, který je namontován v horní části pouzdra RPI. Výše uvedený obrázek ukazuje soupravu během prototypování, avšak jeho konečná verze je veškerá v růžovém krytu, stejně jako potřebuje pouze sílu, stejně jako audio kabelová televize spojená s ní. Podívejte se na sebe v demo po skoku.

Každá kniha má vlastní NFC tag. Když je hotová četla, může jen snížit moc, stejně jako bude pokračovat v přesně stejném místě, při příštím stisknuto. Konfigurace štítku je velkým vylepšením, protože umožňuje celou knihovnu, která má být uchovávána na kartě SD jako stejně jako vybrané využití jiné značky. S tímto hardwarem v poloze by mělo být triviální kódové rozšíření systému, jako skript, který využívá text-to-řeč oznámit, která kniha se hraje před spuštěním přehrávání.