0

Jednoduchý, DIY GPS Tracker

June 27, 2022

Dnes je desítka řešení off-the-shelf pro sledovací zařízení GPS. Většina z nich používá GSM, některé z nich používají satelity a všechny jsou úžasně levné. Pokud chcete sledovat auto, pes nebo zavazadla, nikdy jste neměli více možností.

[Emilio] chtěl sledovat své vlastní auto a původní řešení pro to byl smartphone. Tento smartphone byl také dobrou volbou, protože je to programovatelné zařízení GPS připojené k buněčné síti, ale mělo existovat jednodušší řešení. Přišel ve formě osmi euro GPS modulu a tři euro GSM modulu (Google Tursatrix přímo zde). Zbytek hardwaru je atmega48v [Emilio] seděl kolem a 2500 mah lithiová buňka. Je to mobilní tracker, který vyrábí z jedenácti euro hardwaru a některé nevyžádané v zásuvce.

K tomuto hardwaru existuje jen několik upozornění. Za prvé, Atmega48v má pouze jeden Uart. To je připojeno k modulu GPS na 9600, 8N1. Připojení k modulu GSM M-590 je pouze 2400 bps a pomalá dostatečně pro bitbanged UART. Tento hardware je pájen na kus parfoary, čímž skončí hardwarovou část této sestavy.

Software je o něco složitější, ale ne moc. GPS část firmware zaznamenává aktuální šířku a délku. Pokud GSM modul obdrží hovor, odpovídá SMS aktuálních souřadnic GPS a několik souřadnic GPS vnímá dříve. Pro tuto sestavu je nutný předplacený SIM SIM, ale ty jsou dost levné.

Ani před deseti lety, jednoduchý, DIY GPS Tracker by stál malý bohatství. Teď, když máme levné GPS moduly, GSM moduly, a více magickou elektroniku z východu, buduje takové, že je to snadné a levné. Co magický čas být naživu.