0

Hacking vánoční strom pro méně blinkyness

April 29, 2022

Jaký velký je optický soběstačný vánoční stromeček, pokud bliká tak rychle, že vás bude vložit do epileptického útoku? Odpověď je “ne extrémně dobrá”, pokud se zeptáte [Mads Nielsen] a.k.a [ECProjects]. Takže [Ecprojects] začal bitovou práci, aby pomalá bruska vánočního stromu dolů na rozumnou rychlost. Úkol se nezdálo stejně obtížné, ale změnil se na vysoce kvalitní výukový program budování variabilní frekvence řízení motoru H-most.

Po otevření základny stromu [ECProjects] objevil 12 Volt AC Geared Synchronní motor otáčení multi barevný průsvitný plastový kotouč. Světlé reflektor svítilo nahoru s otočným kotoučem do konců mnoha malých optických vláken. Tento systém skládá tun multi barevné světlo vystupují konce vláken na špičkách větví vánočního stromu jako disk.

Jeho cílem bylo pomalou motorem; Rotace však byla založena na 50 Hz síťovém signálu. Aby bylo možné pokračovat v využití tohoto motoru, byl zapotřebí nižší frekvenční zdroj AC napájení. Co je v souladu s ve videu, je vynikající lekce přesně, jak se AC synchronní motor funguje plus přesně, jak vyvinout proměnnou frekvenční správu, stejně jako H-most využívající některé tranzistory, rezistory, stejně jako CMOS 4069 invertor čipu.

Nakonec se frekvenční pohon může být snížen pouze na přibližně 30 Hz před tím, než bude synchronní motor stánku, stejně jako reverzní využití jeho designu. [ECProjects] byl silný, aby zahrnoval řadu přestavků, které vždy poskytuje větší šanci na objevování i je velmi oceněno.

Pokud si myslíte, že máte mnohem lepší řešení, podejte si svůj koncept v komentářích. Jsem si … Můžete se k nám připojit po přestávce sledovat video.