0

Konečně, animovaný GIF lehký malíř

June 19, 2022

lehký obraz, nebo fotografování pohybujícího se LED LED s extrémně dlouhou expozicí, je aplikace Du Jour Arduinos, fotografie, stejně jako jasné, Glowey, pulzující věci . Hackaday absolvent [Phil Burgess] přišel s nejlepším tutoriálem pro lehký obraz, který jsme viděli. Je to takové skvělé nastavení, to může být využito k produkci animované .gify využívající několik expozic fotoaparátu.

Vývoj využívá Arduino UNO, SD kartu štít, stejně jako nový neopixelový pás ADAFRUIT S 144 RGB LED diodami na metr. Navzdory potenciálně významnému nepořádku drátů pro tento projekt, [Phil] držel cokoliv velmi, velmi elegantní. Využívá situaci Altoids pro “Duino, 8 Aa-buněčné baterie, jakož i 3A Ubec pro výkon, stejně jako dřevěný rám vyrobený z borovice.

Část umění světelného malby zahrnuje spoustu štěstí, exponenciálně, takže pokud se snažíte udělat lehký malovaný animovaný .gif. Pro vyřešení tohoto problému přišel [Phil] s extrémně chytrým řešením: využití rotačního kodéru připojeného k jízdním kole. S otočným kodérem stisknuto proti kole kola, může [Phil] získat extrémně přesné měření, kde je světelný proužek podél jedné dimenze, aby bylo zajištěno, že se rozsvítí správné pixely ve správný čas i vpravo místo.

Je to úžasná stavba, stejně jako kdyby Santa vám přináší nějaké dárkové certifikáty s preferovaným prodejcem elektroniky, nemohli jsme uvěřit na mnohem lepší metodu přinést animované .gify do skutečného světa.