0

Baví se s Dumb Svorky

June 18, 2022

po dlouhou dobu, [Morgan] chtěl starý sériový terminál. Ve své štěstí, jeden z jeho kamarádů na Quelab Hackerspace skóroval úžasný terminál ADM-3A od sběratele. Je to historicky významný kus výpočetní a unixové historie, tak jistě [Morgan] potřeboval k tomu, aby to fungovalo.

Terminál ADM-3A předem date známý terminál DEC VT-100, ale proto, že [Morgan] je nová akvizice mluví RS-232, měl dobrý záběr na to, aby to bylo možné pracovat s jedním z jeho mnohem modernějších boxů . Používá se s notebookem Windows, který je načítán s FreeBSD v VM, aby mluvil s terminálem. Překvapivě, jediným dalším požadovaným hardwarem byl USB na sériovou kabelovou televizi a sériový adaptér DE9-DB25.

Nemusí to být tak úžasné (nebo hlasité) jako Quelabův teletype ASR-35, které zorkli pro Zork sezení, ale je to úžasné vidět starověké hardware mít nějaké
použití. Nejlepší, [Morgan] je editace souborů s VI a samozřejmě hraje Zork. Vypadá to, že v této staré Dumb je spousta života. Po hledání starého VT-100 teď teď musím říct, že jsem docela žárlivý.